Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

2016 KPSS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım ?

2016 KPSS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım ?

KPSS’ye hazırlanmak hiç de kolay olmayan bir iştir. Etrafın tepkileri, yaşın ilerlemesi, gelecek kaygısı vb birçok nedenden dolayı kişi kendisini bir türlü ders çalışma poziyonuna getiremez. İşte burada bir takım vereceğimiz motivasyon önerileri sayesinde bunun üstesinden geleceksiniz.

 KPSS’ye hazırlanmak hiç de kolay olmayan bir iştir. Etrafın tepkileri, yaşın ilerlemesi, gelecek kaygısı vb birçok nedenden dolayı kişi kendisini bir türlü ders çalışma poziyonuna getiremez. İşte burada bir takım vereceğimiz motivasyon önerileri sayesinde bunun üstesinden geleceksiniz.
Motivasyon, belirlediğimiz bir hedefe ulaşmak için içimizde duyduğumuz itici güçtür. Motivasyon olamamanın en büyük nedeni, olmasını istediğimiz ve gerçekten olacağına inandığımız bir hedefimizin olmamasıdır. Motive olamamanızın diğer bir nedeni ise kaybetme korkusu olabilir. Bu korkuya sahipseniz hazır olun; çünkü büyük ihtimalle gerçekten de kaybedeceksiniz.

Motive olabilmek hayatta birçok şeyi başarmak için gerekli olan dürtüdür. Ama özellikle ders çalışma ve sınavlar konusunda gereklidir. Eğer sizde motive olamıyorsanız kendi kendinize sorun. Neden? Ben ne yapmak istiyorum? Kaybetmekten mi korkuyorum? Bu soruları dürüstçe kendi kendinize cevaplamanız ki benim tavsiyem yazarak nedenlerinizi aramanızdır, size neden motive olamadığınızı söyleyecektir.

Motivasyonumuzu kaybettiğimizde kendimizi depresif, endişeli bir ruh hali içinde buluruz. Bu gibi nedenlerle ders çalışamayız ve ardından da suçluluk hissederiz. Motivasyon kaybı aslında hayallerinize ulaşmanızı istemeyen bir tür dirençtir. Motivasyon kaybı genellikle bir konuyu anlayamadığınızda, ya da ilgi duymadığınız bir konuda ortaya çıkar. Böyle zamanlarda hayal gücünüze sığının. Konuyu anladığınızı hayal edin. Bu size güç verecektir. Daha sonrasında ise konunun anlamadığınız yerlerini belirleyerek başka kaynak kitaplardan, internetten, öğretmenlerinizden ya da konuyu bilen arkadaşlarınızdan yardım isteyin.

Ders çalışmak için motivasyon önerileri nedir peki diye sorarsanız size verebileceğimiz birkaç tavsiyemiz var. Genelde öğrenciler kendilerine saat hedefi koyarlar. Günde 4 saat çalışacağım, şu saatle şu saat arasında yemek şu saatle şu saat arasında matematik çalışacağım vb. Bizce bu tür bir program işe yaramıyor , neden derseniz her zaman belirlediğiniz saat arasında yemek yenmeyebiliyor ya da matematik saatinde matematik isteğiniz gelmemiş olabiliyor. Bu da motivasyon kaybına neden olabiliyor.KamuHaberim.com olarak size önerimiz esnek programlar yapmanız. Örneğin şu şu konu, şu kadar soru, şu güne kadar bitecek dersiniz ve ona göre kendinizi ayarlarsınız.

Diğer bir önerimiz ise ders çalışmayı ertelememeniz, başarmaktan yada kaybetmekten korkmamanız. Bazı insanlar neden başarılı derseniz çünkü onlar başarabileceklerini biliyorlar çünkü daha önce başarmışlar. Sizde başarabileceğinize inanın. Hayallerinize ulaşmanız dileğiyle. Kaynak: www.kpsscafe.com.tr

 

Bir önceki yazımız olan TEOG 2. Nakil Sonuçları Açıklandı 2015 başlıklı makalemizde birinci teog nakilleri, lise ve lise nakil hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2016 KPSS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım ? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.