Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

2015 Yılı PMYO Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

19 Haziran 2015
2015 Yılı PMYO Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Polis Sınavı Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Polis olmak isteyenlerin eğitim gördükleri Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) için başvuru takvimine ilişkin duyuru yayınlandı. Polis eğitimi almak isteyenlerin merakla bekledikleri Polis Okulları sınavı ne zaman, bu yıl Polis okullarına başvuru şartları değişti mi, 2015 Polis okulu giriş şartları neler, Polis okuluna giriş için YGS baraj puanı kaç olmalıdır, işte polis adaylarının bugünlerde en çok merak ettiği soruların yanıtları…

 

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) için bu yıl 3000 öğrencinin alınacağı duyuruldu. Bu 3 bin öğrenci arasına girerek polis adayı olmak isteyen kişilerin öncelikle sınava katılmaları gerekmektedir. Bu yıl polislik sınavına girecek adayların sabırsızlıkla bekledikleri PMYO Başvuru tarihi henüz açıklanmadı. Ancak başvuru şartları bugün açıklandı. Başvuru tarihinin kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. Polis olmak isteyen adaylar için LYS sınav sonuçlarının ardından, PMYO baraj puanı ve sınav başvuru tarihlerinin de açıklanması bekleniyor.

 

Polis Akademilerinin resmi internet sitesinde adayları uyararak sınav takviminin sade kendi sayfalarında açıklanacağı belirtiliyor. Polis Okullarına öğrenci alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

Bir önceki yazımız olan Polis Sınavı Başvuru Şartları 2015 başlıklı makalemizde 2015 PMYO Başvuru Şartları, 2015 Polis okulu giriş şartları neler ve PMYO başvuru takvimi hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.