Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

2015 TEOG Sonuçları Açıklandı

8 Haziran 2015
2015 TEOG Sonuçları Açıklandı

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin liseye geçiş basamağı olan TEOG sonuçları açıklandı. Öğrencilerin uzun süredir beklediği merkezi sınavların değerlendirme işlemleri nihayet tamamlandı. 2. dönemde gerçekleşen TEOG sınavının sonuçları bugün açıklandı. MEB sınav sonuçlarının değerlendirme işlemlerini tamamlayarak, sonuçları öğrencilerin erişimine açtı. Sınavlara katılan öğrenciler e-okul sisteminden TC kimlik numarası ve şifreleri ile sonuçlara ulaşabilirler. TEOG sınavları bir aydan fazla süredir açıklanmamıştı. MEB sınav sonuçlarının açıklandığını belirten duyuruda emeği geçen öğretmenlere teşekkürlerini iletti. Sınav sonuçları tüm yavrularımıza hayırlı olsun…

TEOG sonuçları açıklandı-Tıkla-Öğren

Milli Eğitim Bakanlığınca TEOG kapsamında 8’inci sınıflara yönelik düzenlenen 2. dönem merkezi ortak sınav sonuçları açıklandı.

Öğrenciler sınav sonuçlarını https://e-okul.meb.gov.tr/ adresinden öğrenci TC kimlik numarası ve öğrenci okul numarasını girerek giriş yapabilirler.

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sistemi kapsamında 29-30 Nisan 2015 ve 16-17 Mayıs 2015 tarihinde yapılan ve 8. sınıflar 2. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemleri 8 Haziran 2015 tarihinde tamamlanmıştır.

Her sorunun eşit ağırlığa sahip olduğu ortak sınavlarda, adayların cevap kağıtları 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulmuştur. Sınavlar 100 tam puan üzerinden değerlendirilmiştir. Ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı puanlar, 8. sınıf yılsonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecek, e-okul sistemine işlenmiştir. Öğrencilerimiz ve velilerimiz, sınav sonuçlarını buradan öğrenebileceklerdir.

Sınavda görev alan öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor, sınav sonuçlarının öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Bir önceki yazımız olan POMEM giriş şartları değişti başlıklı makalemizde 2015 POMEM giriş şartları, PMYO giriş yönetmeliği ve Polis Meslek Eğitim Merkezi giriş sınavı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2015 TEOG Sonuçları Açıklandı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.