Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

18 özel eğitim öğretmeni alınacak

14 Mayıs 2015
18 özel eğitim öğretmeni alınacak

MEB özel eğitim alanında görevlendirmek üzere 18 öğretmen alımıyapacak. Özel eğitim görmesi gereken öğrencilerin eğitimini yapmak üzere alınacak olan 18 kontenjana öğretmen ataması yapmak üzere başvuruları alınacak. MEB, adayların öğretmenlik alanlarında mezun olmasını, Görme, İşitme ve Zihinsel engelliler alanında tezli/tezsiz yüksek lisans veya doktora mezunu olmasını şart koştu. Bu alanda lisans veya doktora sahibi adayların MEB ilanına başvuru yapması gerekiyor. Adayların diğer merak ettiği detaylar ilanda yer alıyor. İşte MEB özel eğitim öğretmeni alımı duyurusu…

Özel Eğitim Alanında Öğretmen Alımı Yapılmasına İlişkin Duyuru

MEB, 18 özel eğitim öğretmeni alacak

ÖZEL EĞİTİM ALANINDA ÖĞRETMEN ALIMI YAPILMASINA İLİŞKİN DUYURU

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı Kararı gereğince öğretmenlik alanları mezunu olupta özel eğitim (Görme, İşitme ve Zihinsel engelliler) alanında tezli/tezsiz yüksek lisans veya doktora mezunu olan adayların Şubat 2015 öğretmen atamalarında “özel eğitim” alanına atanmak üzere yaptıkları başvuruların kabul edilmemesine ilişkin işlemin Ankara 2. İdare Mahkemesinin 25/03/2015 tarihli ve E.No:2015/322 sayılı kararı ile yürütmesinin durdurulmasına karar verilmiştir.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı Kararına göre özel eğitim alanına kaynak olan programlardan mezun olanlar ile yine aynı Kararın geçici 6 ncı maddesi kapsamında öğretmenlik alanları mezunu olupta özel eğitim (Görme, İşitme ve Zihinsel engelliler) alanında tezli/tezsiz yüksek lisans veya doktora mezunu olanlardan davaya konu Şubat 2015 tarihi itibarıyla yürürlükte bulunan 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11 inci maddesinde aranılan genel ve özel şartları taşıyanların 2014 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmaları kaydıyla taban puan şartı aranmaksızın 25-28 Mayıs 2015 tarihleri arasında ilk atama yoluyla “özel eğitim” alanında boş kalan 18 kontenjana öğretmen ataması yapmak üzere başvuru alınacaktır.

Adaylar başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle, başvuru formunun çıktısını istenilen belgeler ile birlikte il milli eğitim müdürlüklerine onaylattıracaklardır. Atamalar ise en yüksek puandan başlamak üzere 29 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir.

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Bir önceki yazımız olan TEOG Mazeret Sınavları 16-17 Mayıs’ta başlıklı makalemizde 16-17 Mayıs TEOG mazeret sınavları, TEOG ve TEOG Mazeret Sınav konuları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.