Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Başbakanlık Burs Başvuru Formu

Başbakanlık Burs Başvuru Formu

Başbakanlık Burs Başvuru Formu

Merhaba değrli okurlarımız Başbakanlık bursu, başbakanlık aracılığıyla verilen bir burstur. Almak için belirli koşulları taşımak gerekir.

Başbakanlık burs başvurusu yılın belli dönemlerinde kredi yurtlar kurumuyla beraber başlar ve belirli zaman ardından sona erer. Burs başvurusunu başbakanlığın sitesinden yapabilirsiniz. Başbakanlık burs müracaat formunu doldururken dikkat edilmesi gerekli olan bir takım durumlar vardır.

Bunlardan ilki, bütün bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerektiğidir. Çünkü verilen her bir bilgi en ince detayına kadar incelenmektedir. Hata ya da eksik verdiğiniz bir bilgi bursu alamamanıza neden olabilmektedir .

Bir de başbakanlık bursunu alabilecek öncelikli bireyler vardır. Bunlar;

Şehit çocukları, gazi çocukları, Sosyal Güvenlik Kurumundan; malullük, görev malullüğü ya da harp malullüğü maaşı alanların kendileri ve çocukları ile görev malulü maaşı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları, özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40’ın üstünde olduğu tespit edilen engelli öğrenciler, anne ve babası ya da her ikisi birden vefat etmiş olan öğrenciler, Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar, Terör sebebiyle köyleri boşaltılanlar, ” Milli Sporcu Dokümanı ” almış amatör sporcular, İlk yüze giren öğrenciler öncelikli olarak burs alırlar.

Bursu aldığınız takdirde bursu elinizde tutmanız gerekmektedir. Derslerinizde başarısız olma durumunuzda, okuldan ayrılmanız, uzaklaştırılmanız benzeri durumlarda, izin alma, kayıt dondurma durumlarında, okulun kapatılması durumunda, kesin bir kararla talebenin mahkum olması durumunda bursunuzu kaybedersiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan İsim Değiştirmek İçin Dilekçe Örneği başlıklı makalemizde ad değişikliği, ad değişikliği dilekçe örneği ve İsim Değişikliği hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Başbakanlık Burs Başvuru Formu Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.