Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Özgeçmiş Örneği Nasıl Olmalıdır?

Özgeçmiş Örneği Nasıl Olmalıdır?

Özgeçmiş Örnekleri 2016

Özgeçmiş insanların yeteneklerini, kabiliyetlerini ve yapabileceklerini ortaya koyan önemli bir belge olma özelliği ile bilinir. Şirketlerin, kurum ve kuruluşların işe alacakları personellerin özgeçmişini öğrenmek istemelerinin genel nedeni tam olarak aradıkları pozisyona uyum sağlayabilecek personelleri kestirmektir. Kısacası; özgeçmiş insanın o ana kadar yaptığı tüm işlerin toplamını ifade eden önemli bir argümandır. Kronolojik özgeçmiş ve fonksiyonel özgeçmiş olarak iki ayrı türü bulunmaktadır. Kronolojik olaran türü en sık kullanılan tür arasında yer almakla birlikte öğrenim durumu, daha önce çalışılmış iş sahaları gibi bilgiler kronolojik bir sıra ile verilir .Fonksiyonel olan türü iş hayatı ile ilgili detayları ifade eder. Özgeçmiş sahibi bu türde kendi düşünceleri ile başvuru yapacağı alana getireceği kendi niteliklerini ifade eder.

Herhangi bir noktada özgeçmiş hazırlamak istiyorsunuz ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Özgeçmiş örneği araştırması ile bulacağınız örneklerden yola çıkarak kendinize has düzenli bir özgeçmiş hazırlamanız mümkün. İnternet ortamları üzerinde binlercesini bulacağınız bu belgelerin pek çok türü bulunuyor. Kullanılacağı alana göre de farklılıklar gösteriyor. Yeni mezunlar için özgeçmişten tutun da staj özgeçmişine kadar pek çok anlamda türleri bulunmakta. Bu bakımdan dikkatle hareket edilmesinde fayda bulunuyor.

Klasik Özgeçmiş Örnekleri

Klasik özgeçmiş örneği genel anlamda sade ve içermesi gereken bilgileri içeren aşırı detaylara boğulmamış bir türü ifade ediyor. Klasik özgeçmiş hazırlama noktasında yine internet ortamlarının imkanlarından yararlanmanız gerekebilir. İnsanların birçoğunun bu tarz konularda başarısız bir örnek hazırlayarak potansiyellerini kendi elleri ile düşürdükleri görülmekte. Her anlamda dikkat çekici bir özgeçmiş hazırlamanın yaşadığımız çağda gerekliliği tartışma götürmez bir noktada bulunuyor. Bu bakımdan özgeçmiş hazırlayan bireylerin bu konuda bilgi sahibi olması ve doğru bilgileri doğru noktalarda vermesi çok önemli.  Kimlik bilgileri, başvuru amacı, öğrenim durumu, iş tecrübeleri, askerlik durumu, şahsi bilgiler, iş harici uğraşlar ve referans verilebilecek kişilerden oluşan bölümlerini tam ve kusursuz bir şekilde dolduracağınız özgeçmişinizin size hangi şirketin ya da kurumun kapılarını açacağını bilemezsiniz. Bu bakımdan hazırlık sürecinde ekstra özen ve ilgi göstererek temiz bir özgeçmiş ortaya koymaya gayret göstermelisiniz. Gereksiz bilgilerle doldurulmuş özgeçmişler genelde fark edildiklerinde incelenmeden çöpe atılmakta. Bu bakımdan ciddiyetinizi korumalı ve sade bir dille kendinizi en iyi şekilde ifade etmelisiniz.

Dilerseniz iskurr.gen.tr sitemizin Facebook sayfasını https://www.facebook.com/iskurr.gen.tr/ adresinden takip ederek 2016 güncel iş ilanlarına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İsim ve mail adresinizle birlikte yapabileceğiniz işi, çalışma saatlerinizi, şehrinizi yorum kısmına yazarak işverenlerin sizlerle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Etkili Özgeçmiş Hazırlama Teknikleri başlıklı makalemizde cv, ik ve Iş hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.