Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Cv Hangi Bölümlerden Oluşmaktadır

Cv Hangi Bölümlerden Oluşmaktadır

Cv Hangi Bölümlerden Oluşur

Standart bir Özgeçmiş aşağıdaki bölümlerden oluşur. Bu özgeçmiş bölümleri bazen işin ya da kişinin özelliğine göre değişebilir .özgeçmiş hazırlama aşamasında, özgeçmiş örneklerine göz atmak için ana burayı inceyebilirsiniz.

 

1. Şahsi Bilgiler
Cv’nizin en başında adınızı , açık adresinizi, kontakt bilgilerinizi (telefon numaranız ve e-mail adresiniz) kesinlikle yazmalısınız.Bu bilgiler sayfanın ortasında ya da sol üst köşesinde yer almalı. (İsminizi fark edilecek şekilde koyu renklerle yazın ki hiçbir aksilik olmasın)Doğum tarihiniz, doğum yeriniz, medeni durumunuz benzeri bilgileriniz bu bölümde yer almamalı

Elif Yılmaz
Remzipaşa Cad. Suadiye Sitesi B2 Blok D:8 Suadiye İstanbul
Tel: 0 212 1111111

2. Eğitim Bilgileri
Eğitim hayatınızda almış olduğunuz lisans, yüksek lisans benzeri dereceler bu bölümde yeralmalı. Eğitim bilgilerinizi yazarken ters kronolojik olarak yazdığınızdan emin olun. Fakat hala eğitiminiz bitmedi ve lisans, yüksek lisans benzeri derecenizi almadıysanız mezun olacağınız tarihi yazmalısınız. Birden fazla bölümde eğitim alıysanız onlarına yazmalısınız.

Kısaca Eğitim bölümü şu şekilde olmalı;

EDUCATION

Ph.D University of California, Berkeley

Anthropology, May 2008

MA University of California, Berkeley

Anthropology, May 2004

BA Occidental College

History, Phi Beta Kappa, 2002

3. Tez Bilgileri
Tez ile ilgili çalışmalarınızı anlatırken yalnızca tezinizin adınızı yazmayın. Daha etkili bir anlatımın olması için tezinizi birden çok cümleyle açıklayın. Böylece cv’nizi okuyacak kişi için okuyucusu için işleri daha ok kolaylatırmış olursunuz.

4. Ödüller-Başarılar
Bu bölüme ödüllerinizi, başarılarınızı, aldığınız bursları ters kronolojik olarak yazın. Ve kısa şekilde bunlar ile ilgili bilgi yazın

5. Öğretim Tecrübeniz / İlgi Alanlarınız
CV’nizde yer alması gerekli olan diğer önemli bir hususta öğretim konusundaki tecrübeleriniz. Unutmayın bu bölüm de bilgili olduğunuzu göstermeniz için büyük bir fırsat!

6. Yayınlar, Çalışmalar, Araştırmalar, Sunumlar
Yayınlanmış makaleleriniz CV’nizin güçlü detaylarından bir tanesini oluşturur. Şayet yayınlamış olduğunuz bir kitabınız varsa ya da birine bu konuyla alakalı yardımcı olduysanız bu çok etkili olacaktır. Hazırladığınız her tür sunum da CV’nize eklemeniz gerekli olan ve size ölçüt katacak olan bilgilerdir.

7. Üye Olduğunuz Profesyonel Dernekler, Vakıflar, Kurumlar
CV’nize üye olduğunuz derneklerin, kurumların bilgisini ekleyebilirsiniz. Pc Mühendisleri Odası gibi…

8. Yabancı Dil Bilgisi
Bildiğiniz yabancı dilleri seviyeleriyle birlikte yazmayı unutmayın! Günümüzün globalleşen dünyasında işe alımlarının en kilit noktası yabancı dil bilgisidir.

9. Referanslar
Size referans olabileceğini düşündüğünüz kişileri ayrı bir sayfada ve bütün kontakt verileri ile birlikte CV’nize ekleyin.

CV referans kontakt verileri örneği:

Professor Dana Landis, Chair

Department of Psychology

University of California, Berkeley

(510) 642-1714

landis@bezerkeley.edu

Bir önceki yazımız olan Cv Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir başlıklı makalemizde cv hazırlarken nelere dikkat edilmeli, CV Nasıl Hazırlanır? ve cv nasıl yazılır hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Cv Hangi Bölümlerden Oluşmaktadır Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.