Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuruları 2016

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuruları 2016

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuruları

Merhaba degerli okurlarımız Vakıflar Genel Müdürlüğü aracılığıyla 14 Eylül 2015 tarihinde yayınlanan ilanda , 2015 – 2016 öğretim dönemi için burs müracaatlarının 15 Eylül – 30 Ekim 2015 tarihleri içinde alınacağı belirlendi .
Yapılan ilanda , Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu için başvurular 2015 – 2016 öğretim dönemi için 15 Eylül – 30 Ekim 2015 tarihleri içinde kurumun web sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınacağı belirtildi. Başvuru formunun nasıl doldurulacağını açıklamak , öğrencilere başvuru işlemleri esnasında destek vermek amacıyla “2015 – 2016 Öğretim Dönemi Yükseköğrenim Bursu Başvuru Kılavuzu ” hazırlandığı, bu kılavuzu ve ilgili mevzuat hükümlerini okumadan başvuru yapmamaları hatırlatıldı . Öğrencilere başvuru esnasında başvuru formunu onaylayıp göndermeden öncesinde bilgilerini kesinlikle tekrar kontrol etmeleri vurgulanarak, müracaatlarını onaylayıp gönderdikten ardından hiçbir biçimde başvuru bilgilerinde değişiklik yapılmayacağı bildirildi .
Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs alan öğrencilere Vakıflar Genel Müdürlüğü burs verilmediğinden, Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun burs başvuru neticelerini açıklamasının sonrasında duyurulacak.
2015 – 2016 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere her eğitim öğretim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak , Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 200,00 TL burs yardımı ifade edilecek . 2015 – 2016 öğretim dönemi için şu an açık olan yükseköğrenim burs kontenjanı 1.154 olarak belirlendi .

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2015-2016 Öğretim Dönemi Yüksek Öğrenim Burs Duyurusu İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Darüşşafaka Burs Başvurusu 2015-2016 başlıklı makalemizde darüşşafaka burs başvuru 2015, Darüşşafaka bursu başvuru şartları ve Darüşşafaka Cemiyeti Yükseköğrenim burs başvuruları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.