Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Eşlerden Biri Boşanmak İstemesse Ne Olur ?

Eşlerden Biri Boşanmak İstemesse Ne Olur ?

Eşlerden Biri Boşanmak İstemesse Ne Olur ?

Merhaba değerli okurlarımız Eşlerden biri boşanmak istemiyorsaki bu daha çok evin ğeçimini sağlayan erkek oldugu için genelde boşanmak istemeyen ev hanımları oluyor. Bayan boşanmak istemiyorsa davayı uzatmaya yönelik işlemler yapabilmektedir etrafına danışabiliyor hukukçulara danışabiliyor.

Eşlerden biri davayı uzatmak isterse ve boşanmak istemesse örnegin tanık sayısını çok fazla yazıp mahkemenin genellikle tanıkları en çok ikişer kişi çagırdıgı için duruşma bir kaç celse daha uzayabiliyor. Eşlerden biri boşanmak istemesse aslında sonuç çok değişmiyor fakat mahkeme uzayıp gidiyor.

Neticede dava açan tarafın davasını ispat edip edemedigini bakılıyor. Bu ispat edip edememe durumu Usül yasalarımıza ve diğer yasalarımıza göre. Davanın açılması dilekçelerin tamamlanması sosyal görevli ve piskolog raporlarının dosyalara girmesi Tanıkların dinlenmesi toparlamak gerekirse dosyaların tamam olması ile hakim bir karar veriyor. Eşlerden biri bu her aşamada hukuki haklarını kullanarak iyi veya kötü yönde bir takım tebligatları almayarak, gibi bir takım hukuki şeylerle bunu geciktirebilir. Hakim dosyası tamam oldugunda olumlu veya olumsuz bir karar vermek zorunda oldugu için eninde sonunda bir karar veriyor.

Bir önceki yazımız olan Boşanmalar'da Nafaka Neye Göre Belirlenir başlıklı makalemizde çocuk nafakası, nafaka davası ve nafaka miktarı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.