Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Boşanmalar’da Nafaka Neye Göre Belirlenir

Boşanmalar’da Nafaka Neye Göre Belirlenir

Boşanmalar’da Nafaka Neye Göre Belirlenir

Merhaba değerli okurlarımız Boşanma davasında öncelikle tarafların yaşadıkları hayat standardına göre belirlenir. Bu standartlar belirlenirken eğer mahkeme sürüyorsa Tedbir nafakası şeklinde hükmedilir. Yani hem nafaka almaya hak kazanan için hemde varsa çocuklar için iştirak nafakası ilk önce mahkeme tarafından tedbir niteliginde hükmolunur.

Bu nafakayı daha sonra artırmak ve azaltmak için öncelikle hakimin genel tecrübesine göre bir karar verir mahkeme yani o güne kadarki edindigi tecrübeleri göz onünde bulundurarak belli bir nafaka bağlanır.

 

Bir önceki yazımız olan Boşanma Davası Nasıl Açılır Şartları Nelerdir ? başlıklı makalemizde Aile Hukuku, Boşanma Davası açmak ve boşanma davası dilekçesi hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Boşanmalar’da Nafaka Neye Göre Belirlenir Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.