Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Boşanma Davalarında Çocukların Velayetine Nasıl Karar Verilir ?

Boşanma Davalarında Çocukların Velayetine Nasıl Karar Verilir ?

Boşanma Davalarında Çocukların Velayetine Nasıl Karar Verilir ?

Merhaba değerli okurlarımız Boşanma davalarında en önemli korunması gereken hukuki karar tabiki çocukların  menfatini korumak durumundadır Çocukların yüksek menfaati onların sağlıklı piskolojilerinin iyi olacagı maddi ve manevi rahat edecekleri bir ortamda gelişimlerini sürdürmelerini ve tamamlamalarına yönelik alınacak tedbirlerdir.

Çocuklarla ilgili Velayete karar verirken hakimler yukarda bahsettigimiz piskolojik sosyal manevi ve maddi ortamı kim daha iyi sağlaya bilirse hakim çocukların otarafta kalmasına hükmeder. Taraflardan daha çok ülkemizde Anneler annelik duyguları ile çocuklarını talep etmekte.

Erkekler ise Annede kalan çocuklar için iştirak nafakası ödemektedirler. Çok az olmakla birlikte bazen mahkemeler çocukların babada kalıca daha sağlıklı ortamda büyüyeceklerini maddi manevi duygusal gelişimlerini daha sağlıklı tamamlayacaklarını inandıgından çocuklarını babalarına verebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Eşlerden Biri Boşanmak İstemesse Ne Olur ? başlıklı makalemizde aile mahkemesi, boşanma ve boşanma davaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Boşanma Davalarında Çocukların Velayetine Nasıl Karar Verilir ? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.