Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Boşanma Davaları Hangi Durumda Reddedilir

Boşanma Davaları Hangi Durumda Reddedilir

Boşanma Davaları Hangi Durumda Reddedilir

Merhaba değerli okurlarımız Boşanma davasında mahkemenin görevi kusurlu olan tarafı tesbit etmektir. Kanun temel olarak derki kusurlu olan tarafın dava açma hakkı yoktur. Yani dava açmaya kusursuz veya daha az kusurlu olan tarafın hakkı vardır. Burdan hareketle hakim bunu bilmedigi için işin içine girerek, yani delilleri toplayarak tanıkları dinleyerek bir tarafın ne kadar kusurlu oldugunu hangi tarafın daha kusurlu oldugu hususunda bir karar vermek durumundadır.

Dava açtıgımızda eger davamızı isbat edemessek gerekçemize bağlı olarak hakim veya mahkeme sizi kusurlu bulursa davanızı reddedecektir. Eğer siz bu davanızda kendinizin karşı taraftan daha az kusurlu veya tamamen ilişkinin bu hale gelmesinden kusursuz oldugunuzu isbat edebilirseniz. Dolayısı ile mahkeme davanızı kabul edecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Boşanma Davalarında Çocukların Velayetine Nasıl Karar Verilir ? başlıklı makalemizde aile mahkemeleri, aile mahkemesi ve boşanma davası çocuk hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.