Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Belediyede Zabıta Nasıl Olunur?

Belediyede Zabıta Nasıl Olunur?

Belediyede Zabıta Olmak İçin Ne Gereklidir?

Ülkemizdeki işsizlik oranlar her geçen gün artmaktadır. Üniversite bitirmiş adaylar iş bulamamaktadır ve bu durum günden günde kötüye gitmektedir. Üniversite mezun olmuş kişiler KPSS atamasıyla hiçbir şekilde atamaları olmamaktadır. Meslek sahibi olmayan kişiler ise farklı meslek dallarına girmeye çalışmaktadır.

Mezunların İşsiz Durumları

Mezun kişiler açıktan atama sayesinde de şanslarını denemektedir. Ancak bazı kişiler için bu durumlar sevindirici olup bazı kişiler içinde bu durum her zaman ki üzücü olmaktadır. Özel kurumlarında bile çok düşük maaşlar ile çalışmakta bile zorlanmaktadırlar. Ancak açıktan atamalar ile veya KPSS puanıyla zabıta memurluğu olmak isteyenler bulunmaktadır. Son çare olarak bu memurluğu seçmektedirler. Mezun olan kişiler kendi mesleklerini yapamayarak başka mesleklere yönlenerek oluşan sonuçlar ise kötü olmaktadır.

Belediyede Zabıta Memurluğuna Başvuru

Atanamayan gençler genellikle belediyelere başvuru yaparak belediye girerek memur olmaya çalışmaktadır. Bu sayede azda olsa işsiz gençler grubunu azda olsa azaltmış olunmaktadır. Belediyelere ise zabıta görevi girmek isteyen gençler ise bazı şartlar ve sınavlarla zor olarak girmeye çalışmaktadır. Bu alımlar kolay olmamaktadır. Zabıta kurumu ülkemizde belediyelere bağlı olarak çalışmaktadır ve çalıştıkları bölgeyi huzur içerisinde ve güvenli olması için sürekli çalışmak zorunda olmaktadır. Zabıta olmak isteyen sürekli zabıta memur alım gibi siteleri daima takip ederek, zabıta başvuru aşamasını takip etmek zorundadır. Ancak bu zabıta alımlar çok zor olmakta ve en yüksek puanlı olan kişileri zabıta memurluğu yapmaktadırlar.

Zabıta Memurluğu İçin Aranan Şartlar

Zabıta memurluğu olmak için bazı aranan şartlar olmaktadır. Kişinin askerlik durumu, yaşı, kilosu, boyu, KPSS puanları gibi şart koşulları aranarak ve bu koşulları sağlayan kişiler başvuru yapma hakkına sahip olmaktadır. Zabıta olmak için öncelikle TC vatandaşı olması gereklidir, 25 yaşının doldurmaması, kamu kurumuna girmesi için herhangi bir sorunu olmaması gereklidir, sabıka kaydı olmaması gerekli, yasalar gereğince hiçbir şekilde ceza almaması zorunludur, erkek adaylar için askerlik ile ilişkisinin olmaması gerekli, eğitim durumu en az lise mezunu olması gerekli, erkek adaylarda boy 1.75 olmak zorunda bayanlarda ise en az 1.67 boy şartı olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Belediyelere İş Başvurusu Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde 2017 belediye işçi alımları, belediye iş başvurusu formu ve belediye iş başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Belediyede Zabıta Nasıl Olunur? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.