Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Belediyelere İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Belediyelere İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Belediyelere İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Ülkemizin en kalabalık ve sosyo-kültürel alanda en önemli hakları sunan iş vereni belediyelerdir. Bir çok ilçe belediyeleri şehir belediyeleri ve büyük şehir belediyelerini saydığımızda büyük bir iş veren ve çokça çalışma alanına sahip durum ortaya çıkmaktadır. İhtiyaç duyulan kadrolar için her dönem de çok sayıda personel alımı ve ya eleman alımı gerçekleştirmektedir. Farklı pozisyonlara alınan işçilerle ya da yönetici pozisyonunda alınan elamanlarla ciddi rakamlarda alımlar gerçekleştirmektedirler. Belediyelere iş başvurusu nasıl yapılır, belediyeler alımlarında herhangi bir yazılı sınava gereksinim duymadan çoğunluğu KPSS sınavı üzerinden bir baraj koyarak yapılan mülakatlar çerçevesinde istenilen personelin bulunarak alınması yolunu izlerler. Temizlik işçisinden, elektrik işçisine, park ve bahçeler işçilerinden, zabıta ve ustalara kadar her sektörde alımlar gerçekleştirirler.

Belediye İş Başvurularında CV

Belediyeler genelde işçi ve personel alımı yazılı sınav yöntemini kullanmamaktadırlar. Devlet tarafından yapılmış olan KPSS vb. sınavlarda bir taban puan belirleyerek ya da sınav belirtmeden CV ler üzerinden alımlarını gerçekleştirmektedirler. Belediye iş başvurusu yapan kişi girmek istediği pozisyona göre CV sini hazırlayarak kendisini anlatır.  Bu pozisyon için yeterliliklerini belirtir ve pozisyona başvurusu gerçekleştirir. Belediyelerin kendi internet siteleri üzerinden belirlediği özel bir şablon CV örnekleri bulunmaktadır. Herhangi bir şablon belirtmemiş olanlar da ise önce ad, soyad ve iletişim bilgilerine yer verilir. Sonrasında eğitim alanı kısımları eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Pozisyona uygunluğunuz bu alan üzerinden belirlenmeye başlanacağından özenle doldurulması gerekir. CV içerisinde başvurulacak olan pozisyona dair bilgiler yer almalıdır. Pozisyon çerçevesinde bilgi ve beceriler belirtilmeli kişinin uygunluğu özenle vurgulanmalıdır. Ayrıca varsa teknik bilgiler ve deneyimler yazılarak aranan kişinin CV sahibi olduğu konusunda ikna edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Belediye İş İlanları İş Başvuruları başlıklı makalemizde 2017 belediye iş ilanları, belediye iş başvurusu ve belediye iş başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Belediyelere İş Başvurusu Nasıl Yapılır Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. Güldane beksen dedi ki:

    Is başvurusu için nasıl basvurabilirim

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.