Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Emlak Katılım Bankası Açılıyor

Emlak  Katılım Bankası Açılıyor

Katılım Bankalarının sayısı giderek artmaya başlıyor. Tasviye edildiği için faaliyeti sürdüremeyen Emlak Bankası ‘katılım’ olarak sektöre geri dönüyor. Emlak Katılım Bankası için hazırlıklar başladı. Böylece finans sektöründeki katılım bankası sayısı her geçen gün artıyor.

Finans sektöründe büyük ilgi gösterilen mevcut katılım bankalarına ilaveten Ziraat, Halk, Vakıfbank katılım bankası kurmak üzere çalışmalarını tamamlamak üzere. Türkbank da katılım bankası olarak dönmeye hazırlanıyor. Sürpriz olarak da tasfiye halindeki Emlak Bankası’ndan piyasaya bu yönde dönme haberi geldi. Emlak’ın katılıma dönüşmesi için çalışmalara başlandı.

Katılım bankalarının bankacılık sistemi içindeki yüzde 5’lik payının arttırmak için devletin bu alana girdiği ve üç büyük kamu bankası yani Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası’na birer katılım bankası kurdurduğu açıklandı. Katılım Bankaları Birliği Genel Kurulu’nda Başbakan Yardımcısı Ali Babacan kamu bankalarının bu alanda üç banka dışında da banka açacağının sinyallerini verdi. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) elinde bulunan Türk Ticaret Bankası yani Türkbank’ın da katılım bankası olarak geri döneceği açıklandı.

Tasfiye halinde olan bir zamanların ünlü bankası Emlak Bankası’nın sektöre geri gelmesi için hazırlıkları tamamladığı açıklandı. Ancak Emlak Bankası 4 farklı strateji uygulayarak katılım bankacılığı faaliyeti yürütecek. Şube açmadan daha çok dijital bankacılık alanında faaliyet gösterecek. Emlak Bankası ismine 500 milyon dolarlık teklif yapan bir işadamından da söz ediliyor.

ADABANK

Habertürk’ün haberine göre, katılım bankası olacağı konuşulan Adabank’ta ise bankanın eski sahibi Uzan Ailesi’nin hukuki yollara başvurması düşüncesiyle ne özel ne kamunun bu bankaya, yatırım yapmaya yanaşmadığı belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan Fibabanka Personel Alımı İş İlanları 2016 başlıklı makalemizde Banka, Banka İş İlanları 2015 ve Banka Personel Alımları 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.