Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Bayram Öncesinde Maaşlar Cepte

Bayram Öncesinde Maaşlar Cepte

Ortalama 11 milyon emeklinin ve memurların Temmuz zammı açıklandı. Hem emeklilerin hem de memurların maaşları yüzde 4.76 artacak. Emeklilerin zamlı maaşları ise Bayram’dan önce kişilerin hesaplarına yatırılacak.

Yılın ilk 6 aylının enflasyon verilerine göre; hem emeklilerin hem de memurların maaşları bu ay  ortalama yüzde 4.76 artacak. Ayrıca maaşı aylık  1100 TLnin altında kalan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ayrıca seyyanen zam da uygulanacak. Maaşı 1000 liranın altındaki emeklilere 100 lira seyyanen zam verilecek. Aylığı 1000 lira ve üstünde olan SSK ve Bağ- Kur emeklilerine de, maaşları 1100 liraya tamamlanacak şekilde seyyanen zam uygulanacak.

Yeni şafak gazetesine göre gündem bayramdan önce emeklilerin maaşlarının hesabında olması yönünde. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de vatandaşların bayram öncesinde mağdur olmaması için gereken hazırlıkların yapıldığı açıklandı. Önceki senelerde de bayram dolayısıyla, bayramdan önce memur ve emeklilerin maaşları  hesaplarına yatırılmıştı. Ramazan Bayramı’nın 28-29- 30 Temmuz 2014 tarihine denk gelmesi nedeniyle bayramdan sonra yatırılması gerelen gereken emekli aylıkları, bayram öncesi ödenmişti. Memur emeklileri maaşlarını her ayın 1 ile 5’i arasında alırken, işçi emeklileri ayın 18 ile 24. günü alabiliyorlar. SSK emeklilerinin fazlalığı maaşı sigorta tahsis numaralarının son 2 numarasına göre ödeniyor. Bağ-Kur emeklileri ise maaşlarını her ayın 25 ile 28’i arasındaki günlerde çekiyor. Bağ-Kur’lularla son bulan maaş yatırma, ayın geneline yayılıyor. Memurlar ise maaşlarını ayın 15’inde alıyor. Gündemde memurlar ile işçi, Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarını bayramdan önce alması yönünde.

Bir önceki yazımız olan EMEKLİ SANDIĞI YETİM AYLIĞI başlıklı makalemizde 4c yetim aylığı, 4c yetim aylığı başvurusu ve emekli sandığı yetim aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Bayram Öncesinde Maaşlar Cepte Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.