Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Bağkur Borcu Ödeme

Bağkur Borcu Ödeme

Bağkur Borcu Ödeme

Bağkur adı verilen sigorta türüne bağlı olarak çalışan insanlar primlerini kendileri yatırırlar ve bu Bağkur Borcu Ödeme şeklinde bilinir. Primlerini yatırmadıkları durumlarda ise hem sağlık hizmetlerinden hem de sosyal hizmetlerden yararlanamazlar. Bunların yanı sıra emeklilik için biriktirdikleri prim gün sayısı da tabi ki sekteye uğrar.

Prim Borcunuz Var Mı?

Bazı kişiler prim borcu var mı yok mu bilmemektedir. Bu sebeple öncelik olarak prim borcunuzu sorgulatma işlemini yapmalısınız ve böylece herhangi bir borcunuz var mı yok mu öğrenebilirsiniz. Prim borcu sorgulama işlemi artık internet üzerinden de hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bağkur prim borcunuzun olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız E-Devlet sistemi üzerinden kendi sisteminize giriş yaparak sorgulama yapmalısınız.

Borcunuzu Nasıl Ödeyeceksiniz?

Elden prim yatıran kişilerin büyük bir çoğunluğu dönem içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı ödeyemedikleri bağkur primleri ile ilgili borç detaylarına borç sorgulama ekranından ulaşabilmektedirler. Borçlarınızın ne kadar olduğunu sorgulama ekranından öğrendikten sonra Sosyal Güvenlik Kurumuna ait olan resmi internet sayfası üzerinden veya bankalarınızın prim ödeme sayfalarından Bağkur borçlarınızı ödeyebilmektesiniz.

Bağkur sigorta türüne ait olan aylık prim borçlarınızı borcunuzun ait olduğu ayın sonuna kadar ödenmeniz gerekmektedir. Ayrıca iki aydan fazla bağkur prim borcunuz var ise sağlık hizmetlerinden  borcu ödeyinceye kadar yararlanamayacağınızı da buradan belirtmek isterim. Eğer zamanınız yok ise ya da para ile ilgili herhangi bir sıkıntınız varsa prim borç ödeme işlemlerinizi internet üzerinden kredi kartı ile de rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bağkur ödemelerinizi de tıpkı bir fatura öder gibi saniyeler ve dakikalar içerisinde gerçekleştire bilirsiniz. Bağkur prim borcunuzu ödemek için fatura ödeme sistemlerin de ekstra herhangi bir işlem yoktur. Bu nedenlerle kısa süreler de kolayca ödeme yapabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Bağkur Borcu Yapılandırma başlıklı makalemizde Bağkur Borç Sorgulama, bağkur borçları ve bağkur borcu yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Bağkur Borcu Ödeme Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.