Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Bağ-Kur Borçluları Esnafa Sağlık Hizmeti

Bağ-Kur Borçluları Esnafa Sağlık Hizmeti

Bağ-Kur Borçluları Esnafa Sağlık Hizmeti

Merhaba değerli okurlarımız Bakanlar Kurulu bundan önce 60 gün borcu olan esnafa verilmeyen sağlık hizmetinin önünü açtı. GSS prim borçlularıyla beraber Bağ-Kur’a borcu olanlar da aileleriyle beraber sağlık hizmetinden yararlanabilecek. Edinilen karar esnafı sevince boğdu. Daha önce almadıkları hizmetin parasını üstelik faiziyle ödeyen esnaf bu karar sonrası hastanelere giderek sosyal güvenlik çatısı altında tedavi olabilecek. Benzer hizmetten Bağ-Kur’lunun bakmakla yükümlü olduğu bireyler de yararlanacak. Söz konusu karar 31 Aralık’a kadar geçerli olacak. TESK Başkanı Bendevi Palandöken, kararının esnaf aracılığıyla memnuniyetle karşılandığını bildirdi. Palandöken sağlık hizmetlerinden yararlanabilmenin süresiz olarak prim borcuna ilişkili olmaktan çıkarılmasını istedi.

Prim borçlusu Bağ-Kur’luların almadığı sağlık hizmeti ve ilaç için faizli olarak sonradan primlerini ödediklerini belirten Palandöken, şunları kaydetti: “Esnafın sigorta primlerini düzenli biçimde ödeyemediği bilinen bir durum . Devlete karşı yükümlülüklerini yerine getirmek için her zaman elinden geleni yapan esnafımız prim ödemelerini yapmak için de uğraşıyor. Ülkemizde ekonomik dalgalanmalardan ne yazık ki en çok esnaf etkileniyor. Sağlık hizmetinden yararlanmanın prim borcundan bağımsız düşünülmesi gerekir.”

Bir önceki yazımız olan Bayram Öncesinde Maaşlar Cepte başlıklı makalemizde maaşlar bayram öncesi yatacak ve maaşlar ne zaman yatacak hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Bağ-Kur Borçluları Esnafa Sağlık Hizmeti Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.