Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

BAĞ-KUR BORÇ SORGULAMA

14 Haziran 2015
BAĞ-KUR BORÇ SORGULAMA

BAĞ-KUR’a bağlı olan kişiler her ay belirli miktarda bir prim ödemek zorundadırlar. Bu primler sayesinde sağlık hizmetleri ve sosyal birçok güvenceden yararlanırlar. Ancak bu primler zamanında ödenmediği takdirde hiçbir hizmetten yararlanamazsınız. BAĞ-KUR borcunuzun olup olmadığını da internet üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz. BAĞ-KUR borç sorgulama işleminizi iki şekilde yapabilirsiniz. İsterseniz E-Devlet isterseniz de online tahsilat uygulamasını kullanabilirsiniz. Biz size iki şekilde de nasıl yapacağınızı anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresiyle yapacağınız bu işlem için öncelikle bir PTT şubesine gidiniz ve başvuru yapınız. Başvurudan sonra sizden 2 TL istenecektir. Bu ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifresine sahip olabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Ardından “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız. Açılan sayfada şifrenizi ve T.C. vatandaşlık numaranızı giriniz. Son olarak sisteme girişinizi yapınız ve BAĞ-KUR borç sorgulamanızı gerçekleştiriniz.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Online Tahsilat Üzerinden BAĞ-KUR Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle yazımızın sonundaki linke tıklayınız ve;

  • Sorgu türünden “4B Sigortalı Ödemeleri”ni seçiniz.
  • Sorgu tipinden yapacağınız işleme uygun olan seçeneğe tıklayınız.
  • T.C. kimlik numaranızı giriniz ve güvenlik kodunu doğrulayınız.
  • Borç sorgula butonuna basıp BAĞKUR borç sorgulamanızı yapınız.

Online Tahsilat Üzerinden BAĞ-KUR Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Bağ-Kur borçları sildirme başvurusu başlıklı makalemizde Bağ-Kur borç dondurma, Bağ-Kur borç sildirme başvuru şartları ve Bağ-Kur borç silinmesi dilekçesi hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.