Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Trafik Sigortasında Yeni Dönem

Trafik Sigortasında Yeni Dönem

Trafik Sigortasında Yeni Dönem

Haziran’da uygulamaya giren yeni trafik sigortası şartları sayesinde tüketicilerin mahkemelere başvurmasına gerek kalmadığını belirten TÜRKİYE Sigorta Birliği (TSB) Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu, bu yeni uygulama sayesinde ölümlü trafik kazalarında sigortadan ödenecek vefat tazminatında önemli değişikliğe gidildiğini belirtti. Düzenlemeden önce tazminat hesaplamasında standart olmadığını söyleyen Eroğlu, Kişilerin mahkeme başvurduklarında bilirkişilerin kendi metoları ile tazminatı hesapladıklarına dikkat çekti. Bu duruma yeni uygulama ile bir standart getirildiğini belirten Eroğlu, böylece her olayda ortaya çıkan farklılıkların da önüne geçildi ifadelerini kullandı. Vatandaşların, Hesaplama yöntemi artık trafik sigortasının genel şartlarına girdiği için mahkemeye gitmesine gerek olmadığını belirten Eroğlu, artık gereksiz yere aracılara komisyon ödenmeyeceğini de sözlerine ekledi. Tüketicinin mağdur olması durumunda getirilen standart sayesinde direkt olarak mahkemeye başvurabileceğini belirten Eroğlu, tüketicinin zararını da sigorta şirketlerinden karşılayacağını vurguladı.

Yeni düzenlemenin hem sigorta şirketlerinin hem de tüketicilerin lehine olduğuna dikkat çeken Eroğlu, tüketicinin de hakkaniyetli biçimde hakkını alabilmesinin önemli olduğunu söyledi. Aynı zamanda trafik sigortasına getirilen düzenleme ile kazalarda sağlık giderlerinin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmasına karar verildiğini de belirten Eroğlu, Tedavi giderleri içine bakım giderlerinin de eklendiğini söyledi.

2014 yılı trafik sigortası rakamları hakkında da bilgi veren TSB Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu, 55 milyon lira hayat dışı branşlarda üretilen primin 16 milyonu trafik sigortasından kaynaklandı dedi. Üretilen her 3 poliçeden birinin trafik poliçesi olduğunu belirten Eroğlu, Sektörün ürettiği toplam primin yüzde 22’sinin trafikten oluştuğunu sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Anadolu Yakası Araç Muayene İstasyonları başlıklı makalemizde Anadolu yakası araç muayene, Araç muayene istasyonları ve Araç muayene randevu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Trafik Sigortasında Yeni Dönem Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.