Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Gürcistan’dan Araba Almak

Gürcistan’dan Araba Almak

Gürcistan’dan Araç Getirme

Gümrük bakanı Cenap Aşçı, Yurtdışın’dan getirilmiş olan ve kişiye özel arabaların başkası tarafından kullanılmasına izin verilmeyecegini belirtti.  Eğer bu yol ile araç getirip başkası kullanıyorsa bazı cezalarla karşılaşır bilgisini verdi.

Ayrıca bu şekilde getirilmiş araçların tesbiti halinde araç yurtdışına çıkarılır bilgisini verdi. Yapılan açıklamaya göre yurtdışından getirilen araçların, bu güne kadar 6 ay süre ile Türkiyede kullanılabildigi  bundan sonra ise 24 aya çıkarıldıgını bildirdi.

Türk vatandaşları internet siteleri aracılığı ile Gürcistan başta olmak üzere vergi ödemeden aracın fiyatının 3 te 1 rine araç satın alıp Türkiyeye getirmeye başladı. Gürcistan plakalı bu araçların 2 sene sonra ücret karşılıgında süreleride uzatılabiliyor.

Gürcistan’dan araç getiren türk vatandaşları, artık araç satım sitelerinden bu otomobilleri satmaya başladı. Türkiyede değeri 100 bin doları bulan arabalar bu sitelerde 30- 35 dolara satışa sunuluyor.

Bir önceki yazımız olan 2016 Motorlu Taşıtlar Vergisi Kaç Lira ? başlıklı makalemizde 2016 Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplama, 2016 MTV sorgulama ve Motorlu Taşıtlar Vergisi borç sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.