Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma Masrafı 2017

Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma Masrafı 2017

Araç Trafiğe Çıkarma Masrafı 2017

Çekme Belgeli bir araç kullanılamaz duruma gelmiştir. Yani kazalı, araç trafiğe çıkamayacak veya kullanılmadığı için motorlu taşıtlar vergisinin aracın plakasındaki rehini, haciz durumu varsa kaldırılması gereklidir, trafik cezaları, bandrol gibi tüm borçları ödeyerek trafikten teslim etme işlemini yapabilmek mümkündür. Araca çekme belgesini aldıktan sonra ise araç çekme belgeli kalıp istenilen süreye kadar araca herhangi ceza, rehin, haciz, motorlu taşıtlar vergisi, bandrol borçları gibi borçlar hiçbir şekilde oluşmaz. Çekme belgeli araç hiçbir şekilde çıkamaz ve yasaktır.

Çekme Belgeli Araç İzinsiz Trafiğe Çıkarsa Oluşacak Durumlar

Çekme belgeli aracın trafiğe çıkması kesinlikle yasaktır. Bu yasak Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına yönelik yasak konulmuştur. Trafikteyken çekme belgeli araç yakalanır ise polis aracı bağlamak zorunda ve aracı çekici ile Emniyetin otoparkına çekmesi gereklidir. Cezai işlemler yakalandığı an itibari ile ceza yazılır. Araç Emniyet Müdürlüğünün otoparkında kaldığı gün kadar ücretini de ödemek zorundasınız. Cezaları ödediğinizde ise aracı çıkartmak istediğiniz durumda aracın çekici ücretini de mecburen ödemek zorunludur.

Çekme Belgeli Aracı Emniyetten Çıkarmak

Aracı emniyetten çıkarmak için tekrardan aracı trafiğe çıkarmak zorundasınız ve bunun için ise araca tekrar muayene yapılması gerekli, aracın sigortası yapılması gereklidir ve o dönemin vergi tutarına göre ödeme yapılır. Aracın muayenesini yaptırmak için ise aracı çekici yardımıyla muayene istasyonuna götürerek muayenesini yaptırıp tekrar muayene istasyonundan emniyete çekici ile getirmek zorunludur. Aracı trafiğe sokmak için ise emniyetten plaka ücretini, ruhsat ücretlerini yatırdıktan sonra aracı emniyette alabilirsiniz. Bu durumlar yüksek vergi borçlarıyla ve yüksek maliyete sebebiyet vermektedir.

Çekme Belgesi Neden Alınması Gereklidir?

Sürücü adayları araçlarının kullanılamaz duruma getirdiklerinde çekme belgesini aracın motorlu taşıtlar vergisinden, rehin, haciz, trafik cezası borçlarının gelmemesi için çekme belgesini alması gereklidir. Çekme belgesi alan kişi aracına hiçbir şekilde borç gibi sorunlarla karşılaşmaz.

Çekme Belgeli Araç Satılır mı?

Hasarlı, kullanılamaz duruma gelmiş araçlara çekme belgesi alınmaktadır. Ancak çekme belgeli bir aracı satmak mümkündür. Aynı şekilde notere gitmeden önce aracın muayenesi yaptırıp satış yapılabilir

Bir önceki yazımız olan Mesajla Araç Sorgulama başlıklı makalemizde araç sorgulama nasıl yapılır, araç sorgulama plakadan ve e devlet hasar kaydı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma Masrafı 2017 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.