Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yurtdışı İş İmkanı Olan Meslekler 2018

23 Kasım 2017
Yurtdışı İş İmkanı Olan Meslekler 2018

Yurtdışı İş İmkanı 2018 yılında da önceki yıllarda olduğu gibi iş gücü gerektiren mesleklerde yoğunlaşacak. Belli bir alanda eğitim almak yoluyla ya da belli bir süre tecrübeye dayalı çalışmak sureti ile insanlar meslek sahibi olur. Bu kazanılan meslek alanında çalışarak kişi geçimini sağlar. Bir çok meslek dalı bulunmaktadır. Günümüz gençlerinin bir kısmı meslek sahibi olarak yurt dışında yaşamayı planlamakta. Yalnız böyle bir düşüncesi olanların meslek seçiminde yurtdışı iş imkanı olan meslekler arasından seçim yapmaları gerekir. Her meslek dalının yurt dışında geçerliliği olmadığı için baştan iyi seçim yapılmalı.

Yurtdışında Çalışmak İçin Hangi Meslek Seçilmeli

Yurtdışında çalışmak isteyenler için tıp fakültesi ve mühendislik fakültesi mezunları için bir çok iş imkanı bulunur. Mühendislik fakültesinin özellikle bazı bölümleri yurtdışın da daha kolay iş imkanına sahip oluyor. Bu bölümler, inşaat, jeoloji, maden, elektrik ve makine mühendisliği bölümleri.

Mühendislik ve Tıp Dışında Yurtdışında Geçerli Meslekler

Mühendislik ve tıp alanında eğitim almış kişilerin yurt dışında iş imkanı bulabildiği bir çok kişi tarafından bilinmekte olduğu gibi yurtdışında iş imkanı olan meslekler olarak geçerli bilinmeyen meslek gruplarına da bakmak lazım. Son yıllarda dünya çapında hemşire ihtiyacı bulunmakta. Hemşirelik eğitimi almış lisans mezunları bir çok ülkede çok rahat iş bulabilir. Özellikle güncel olarak Avustralya da çok fazla hemşire ihtiyacı bulunmaktadır.

Bilgisayar uzmanı ve bilgisayar programcılığı çok aranan ve revaçta olan meslek grubu arasında. Bilgisayar gelişen teknolojinin olmazsa olmazı olduğu için özellikle bilgisayar ağı ve veri tabanı uzmanları da arananlar arasında. İş dünyasında çok önemli bir yere sahip olan muhasebeciler, yanında elbette ki akıcı bir yabandı dile sahip olmak üzere aranan meslek dalları arasında.

Sağlık sektörü ile ilgili hemşirelik alanının dışında diş hekimi ve eczacılar da aranan meslek grupları içinde. Yine sağlık sektöründe psikolog, fizyoterapis ve röntgen uzmanı yurtdışında geçerli meslek grupları arasında. Gıda sektörüne bakıldığında yurtdışında profesyonel aşçı çok aranmakta olduğunu görüyoruz. Yurtdışında geçerli meslek grupları irdelendiğinde, dikkat çeken yurt içinde de çok aranan ama çok bilinmeyen bir meslek grubu olan işitme ve konuşma terapisti olduğu görülüyor.

Yurtdışı İş İmkanı 2018 yılında yurtdışında çalışmak isteyen ziyaretçilerimiz için güncel yurtdışı iş ilanları ve yurtdışı işçi götüren firmalar hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Şehir Hastaneleri Personel Alımı 2018 başlıklı makalemizde Şehir Hastaneleri İşçi Eleman Alımları 2018, Şehir Hastaneleri Personel Alımı 2018 ve şehir hastanesi iş başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yurtdışı İş İmkanı Olan Meslekler 2018 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.