Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Banka Personel Alımı İlanları 2018

16 Kasım 2017
Banka Personel Alımı İlanları 2018

Banka Personel Alımı 2018

Banka Personel Alımı 2018 yılında da devam edecek. Bankalar, vatandaşlara yönelik en geniş iş imkanlarını yaratan kurumların başında geliyor. Özellikle son yıllarda şube sayılarının giderek artması; gişe görevlisi, insan kaynakları ve diğer bölgelere yoğun bir şekilde alım yapılmasını sağlıyor. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan her kişi, bankalarda çalışma hakkına sahiptir. Bankalar personel alımlarını çeşitli kurallara bağlı olarak yapacaktır. Bu alandaki tüm ilanlar direkt olarak bankaların resmi siteleri üzerinden yapılır ve ilan edildiği tarihlerde prosedürler gerçekleştirilir.

Banka İnsan Kaynakları 2018

Tüm bankalarda mecburi olarak bulunması gereken bir insan kaynakları departmanı bulunur. Bu bölüm, en fazla personel alımının yapıldığı alandır. İnsan kaynakları bölümünde çalışan kişilerin uzmanlık derecesi daha fazla olacağı için, alınan ücretler de buna oranla fazla oluyor. Ancak bu alandaki personel alımlarına başvuru yapabilmek için, bu alanla ilgili bölümlerden mezun olma şartı bulunuyor. Örneğin; iktisat bölümünden mezun olan bir kişi bankalarda gişe görevlisi olarak çalışabiliyor. Ancak insan kaynakları bölümüne başvuru yapılmasına izin verilmez. Bankaların insan kaynakları departmanında çalışan kişiler uzmanlık derecesine göre en az 2500 TL maaş alır.

Banka İş Başvurusu 2018

Banka iş başvurusu yapan kişiler için iki aşamalı bir prosedür gerçekleştirilir. Adaylar ilk aşamada klasik olarak yazılı sınava girerler. Bu sınavda geçerli puanı alan adaylar ikinci aşamada sözlü mülakata davet edilirler. Her iki sınavdan da başarılı olan adaylar bankada işe alınır. İşe alınan adaylar öncelikle belirli bir süre eğitim kampına alınır. Bu eğitimlerin süresi, bölümlere göre değişiklik gösterebilir. Eğitim süreleri en uzun süren bölüm her zaman insan kaynakları departmanıdır. Gişe görevlisi olarak çalışacak kişiler genel olarak 30 günlük bir eğitim sürecine alınır.

Banka Sınavları 2018

Banka sınavları 2018 ile ilgili olan tüm duyurular sınavdan yaklaşık 30 gün önce yapılır. Bu duyuruda adaylara öncelikle sınav başvurusunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi verilir. Adaylar banka üzerine sınav ücretini yatırdıktan sonra başvurularını yapabilir. Sonrasında belirlenen günlerde adaylar yazılı sınava alınır. Bu sınavlarda genel olarak başarı puanı 70 olarak belirlenir. Bu puanı aşan adaylar, kişi sayısına göre mülakatlara davet edilir. Mülakat aşamasını da başarıyla geçen kişiler banka personeli olmaya hak kazanırlar.

resmin alt tagı

Banka Personel Alımı İlanları 2018 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.